Инфаркт додека играл фудбал: Почина синот на Кафу

Според бразилските медиуми, 30 годишниот Данило Фелисијано де Мораеш се пожалил дека му е лошо по само десет минути играње фудбал во семејната куќа во Сао Паоло по што веднаш бил пренесен со амбулантно возило во болницата „Алберт Ајнштајн“ во Алфавил, но и покрај големите напори, лекарите не успеале да го спасат