ХИПО е историја: Рекордна петта титула за ракометарките на Ѓер во ЛШ

Унгарскиот состав во финалето на Фајналфор турнирот во Будимпешта го совлада Ростов со 25:24. За МВП е прогласена норвешка голманка Карин Гримсбо. Бронзениот медал го освои дебитантот на турнирот, Вајперс Кристијансанд чии ракометарки во малото финале го совладаа Мец со 31:30