С. Кореја печати купони наместо пари, Ким Јонг-ун наредил да се чува секое зрно ориз

Странските медиуми, повикувајќи се на неименувани севернокорејски извори, објавија дека за надминување на економската криза и недостигот на храна, официјален Пјонгјанг почнал со печатење на купони...