Ковачевски: Ќе го информирам Петков дека ќе отвориме културен клуб на Македонија во Благоевград

Во размена на прашање и одговор со пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Рашела Мизрахи на денешната седница на Собранието за пратенички прашања, премиерот Димитар Ковачевски рече дека ќе...

Бугарско МНР: Повторно сме сведоци на говор на омраза, клубот „Ванчо Михајлов“ работи од 2019 година

Бугарското МНР преку соопштение изрази зачуденост од позициите на властите во Скопје и антибугарската кампања во медиумите во врска со клубот „Ванчо Михајлов“. -Зачудени сме од...