Ново рочиште за предметот „Труст“

Во Кривичниот суд продолжува рочиштето за предмет на СЈО наречен „Труст“, а во кој првообвинет е сопственикот на телевизијата „Нова“, Сеад Кочан. Покрај Кочан во овој...