Песков: Обвинувањата на САД кон Русија исто како “лов на вештерките“

Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков денеска пред новинарите потенцираше дека Русија е “уморна“ од обвинувањата на американските разузнавачи дека Москва стои зад сајбер-нападите врз Демократскиот национален...