Шпанска Ла Лига до екипите од Примера и Сегунда: Нема повеќе дресови со реклами на обложувалници и казина

Шпанските фудбалски екипи од денеска не смеат да рекламираат обложувалници и казина на своите дресови, а пет прволигашки екипи сè уште не успеаја да најдат заменски...