Милевски за Нова ТВ: Не ги коментираме објавите за вклученост на ЛДП во мнозинството на Мицкоски

Претседателот на Либерално демократската партија (ЛДП), Горан Милевски не сака да ги коментира написите во дел од медиумите за новото парламентарно мнозинство во кои се провлекува...

„Алтернатива“ знаеле дека ЛДП ќе биде дел од договорот: Скендер Реџепи е против мнозинство со Левица

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи-Зејд нема да поддржи мнозинство со Левица во Собранието, објави „zhurnal.mk“, новинска агенција на албански јазик, повикувајќи се на информација што ја...

Жерновски исклучен од ЛДП

На Жерновски, како што се вели во соопштението, „ЦО на ЛДП му посака среќа и успех во натамошната работа, а на СДСМ им посака овој пат да не им се повтори Стевчо Јакимовски“

ЛДП: Ќе воведеме еколошки фонд за справување со загадениот воздух

Либерално-демократската партија, огласувајќи се преку својот потпретседател Зоран Шапуриќ денеска реагираше на загадениот воздух, потенцирајќи дека истиот е една од најголемите закани по здравјето на граѓаните....

ЛДП ги избра кандидатите за пратеници

ЛДП која на изборите ќе настапи како дел од опозициската коалиција, предводена од СДСМ на седницата на Централниот одбор,ги избра кандидатите за пратеници на претстојните вонредни парламентарни избори