(ВИДЕО)Нов најефикасен меч во историјата на ЛШ: Борусија Д.-Легија 8:4

Погодоци како на филмска лента во натпревар за уживање во кој беа урнати неколку рекорди и го надминаа мечот меѓу Монако и Депортиво ла Коруња во 2003 година (8:3). Хет-трик на Ројс, два гола на Кагава, по еден на Сахин, Дембеле и Паслак