Преговорите за размена завршија: Игуаин во Милан, Бонучи во Јувентус

„Росонерите“ се обврзаа на Јувентус да му исплатат 18 милиони евра, но презедоа и обврска да го откупат неговиот договор по завршување на сезоната 2018/19 за двојно поголема сума. Аргентинецот на „Сан Сиро“ ќе има годишна плата од седум и пол милиони евра колку што заработуваше и во Торино

Фудбал: Еуфорија во Милано, росонерите на нозе, Бонучи потпиша (Видео)

Репрезентативниот стопер ќе има фиксна годишна плата од 7,5 милиони евра во наредните четири години плус бонуси во висина од два милиона евра што ќе стојат на располагање. Ако успее да ги исполни условите, тогаш ќе заработува 10 милиони по сезона со што ќе биде најплатен фудбалер во Серија А

Трансфер бомба одекна од Италија: Бонучи во Милан

Трансферот на репрезентативниот стопер на „азурите“, според медиумите, е вреден 40 милиони евра. По сезона ќе заработува 6,5 милиони и ќе биде нов капитен на „росонерите“. Во текот на денешниот ден е најавен да отпатува во Кина каде се подготвува екипата и да парафира четиригодишен договор

Алегри не заборава псовки: Јувентус без Бонучи против Порто

Одлуката на тренерот на бјанконерите треба да е јасен сигнал за италијанскиот репрезентативец дека недоличното однесување од петокот против Палермо не се заборавени, па затоа искусниот стопер ќе биде гледач повеќе на „Драгао“