Сепак ќе се лета од Скопје за Софија и обратно, авиолинијата ќе опстои, тврдат надлежните

По повеќе од месец од стартот на комерцијалните летови на релацијата Софија-Скопје вчера се отвори прашањето за нејзиното натамошно опстојување откако дел од медиумите објавија дека...

Удар врз персоналот: „Јунајтед“ и „Делта“ откажаа над 200 летови поради Омикрон

„Јунајтед ерлајнс“ и „Делта ерлајнс“ соопштија дека откажале десетици летови на Бадник, бидејќи ширењето на сојот Омикрон ги погоди нивните екипажи и други вработени. „Јунајтед“ со...

Светот со рестрикции за патувања од ЈАР поради новиот сој на ковид-19, СЗО вели дека е избрзано

Европските и азиските земји денеска ги заострија ограничувања за патување, откако во Јужноафриканската република (ЈАР) е откриена нова варијанта на коронавирусот со најголем број мутации досега,...