Македонските фудбалери вечерва ја пречекуваат Романија во мундијалските квалификации

Натпреварот е со почеток од 20:45 часот на Националната арена „Тодор Проески“, а за главен судија е назначен еден од најдобрите европски судии Антонио Лахос од Шпанија. Македонската...