Обезбедени се 72 000 брзи антиген тестови за ковид во Македонија како поддршка од Унгарија

Обезбедени се 72 000 брзи антиген тестови за ковид, како поддршка од Република Унгарија, објави преку соопштение Министерство за здравство. Министерот за здравство, Беким Сали беше...

(Фото+видео) Граѓаните импресионирани од воздухопловното шоу на спортскиот аеродром „Стенковец“

Граѓани на Скопје и на Северна Македонија, заедно со премиерот Димитар Ковачевски, министерката за одбрана Славјанка Петровска, началникот на Генералштабот, генералот Васко Ѓурчиновски и амбасадорките на...

Кинг: Македонија е земја на потекло и транзит за нелегално огнено оружје

Еврокомесарот за безбедност, Џулиан Кинг, синоќа ги брифираше европарламентарците за безбедносната состојба и соработка во земјите од Западен Балкан. Македонија испливува како важна земја на потекло,...