Премиерлига: Десетта победа на Челзи во низа

„Сините“ на Антонио Конте славеа кај Сандерленд со 1:0 и сега имаат плус 6 на врвот на табелата. Стрелец на единствениот погодок на „стадионот на светлината“ на англискиот североисток беше Фабрегас во 40 минута. Победи и на Јунајтед, Сити, Ливерпул и Тотенхем