Ковачевски: Документот за напредокот во преговорите со Македонија без нови барања

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, на денешната заедничка прес-конференција со финската премиерка Сана Марин рече дека нацрт билатералниот протокол кој денеска пристигна во бугарското народно собрание...

(Фото и Видео) Финската премиерка Марин во посета на Северна Македонија

Претседателката на Владата на Република Финска Сана Марин пристигна во еднодневна работна посета на Република Северна Македонија, информираат владините служби. Премиерката Марин во Владата на Република...

Богоев ќе се сели во централната власт – Весковски од скопски Водовод кандидат за градоначалник на Карпош

Актуелниот градоначалник на скопската Општина Аеродром, Златко Марин не е кандидат на СДСМ. Александар Филиповски од СДСМ ќе бара поддршка од аеродромци на локалните избори. СДСМ...