По четири години пауза: Марион Бартоли се враќа во ВТА турот

Кам-бекот е најавен за средината на март, а поранешната шампионка на Вимблдон планира да настапи на Мастерсот во Мајами. Французинката се повлече во 2013 година поради мистериозна болест, еден месец по освоената титула на гренслемот во Лондон