Николовски: Денеска се очекува да почне испораката на 2 милиона литри српско масло за јадење во земјава

Денеска би требало да почне организацијата за товарење и испорака на српски зејтин во земјава, информираат за МИА од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство. Србија...

Домашните компании кои произведуваат масло за јадење имаат залихи за месец и половина, уверува Битиќи

Домашните компании кои произведуваат масло за јадење имаат залихи за месец до месец и половина изјави вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи. – Секојдневно преземаме мерки....

Не водиме евиденција колку има масло во земјава, вели министерот Николовски

„Не водиме евиденција колку има масло во земјава“, изјави министерот за земјоделство Љупчо Николовски на денешната прес-конференција. -Ние сме задолжени за политиките кои се однесуваат во...