Второ убиство на медиумски работник во Мексико: Застрелан фоторепортер пред неговиот дом во Тихуана

Мексикански фоторепортер почина, откако беше застрелан во главата пред неговата куќа во северниот пограничен град Тихуана, соопштија официјални лица. Тој е втор медиумски работник кој е...