Подгорица: Притвор за двајца опозициски пратеници, го игнорирале судот

Рано изутринава, по завршување на седницата на црногорскиот Парламент, полицијата го уапси пратеникот на опозицискиот Демократски фронт, Небојша Медојевиќ, кој е спроведен во затворот Спуж. Тој...