Трамп ќе го смени советникот за национална безбедност Мекмастер

Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил да го смени својот советник за национална безбедност генерал Херберт Мекмастер, објавуваат денеска американските медиуми, повикувајќи се на свои извори. Според информациите,...