Мурињо: Шнајдерлин и Депај може да одат, Швајнштајгер сака да остане

Двајцата фудбалери не се во комбинација за утрешниот меч на Манчестер Ј. против Ридинг во ФА купот. Португалецот истакна дека Швајнштајгер сака да остане на „Олд Трафорд“ и, најверојатно, нема да менува средина во јануари