СЕ ПОФАЛИ ДЕКА СЕ ВРАТИ, ПОЛИЦИЈАТА МУ ТРОПНА НА ВРАТА: Уапсен Михаил Саакашвили, екс претседател на Грузија

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Саакашвили е уапсен откако на социјалната мрежа „Фејсбук“ објави дека се вратил во земјата од Украина каде живееше во бегство, соопшти премиерот...