Османи утре во Софија, со Милков ќе го посетат повредениот македонски државјанин

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, утре ќе оствари работна посета на Софија, при што заедно со министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков, заеднички...