ВМРО-ДПМНЕ: Јанева и СЈО понизно извршуваат политички нарачки

Катица Јанева и Специјалното јавно обвинителство се претворија во карикатура, заради понизноста во извршувањето на политичките нарачки, стои во реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конфереција...