Притвор за момчето и девојката oсомничени дека до смрт го претепале ракометарот Денис Тот

Постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје, судија на претходна постапка донесе решение да го прифати предлогот на обвинителството и на двајцата приведени им одреди мерка притвор,...