(Видео) Илјадници луѓе се обидуваат да го напуштат Кабул, блокиран патот до аеродромот

Илјадници луѓе се обидуваат да си заминат од Кабул, откако талибанците  објавија дека ја презеле претседателската палата во Кабул, а авганистанскиот претседател Ашраф Гани ја напушти...