ПСЖ: Кавани не ги препушта пеналите на Нејмар ниту за милион евра

Според весникот „Ел Паис“, претседателот на „светците“, Насер Ал-Келаифи наводно му понудил потенцијален бонус од еден милион евра на Уругваецот надвор од неговиот договор со клубот од „Паркот на принцевите“ доколку му дозволи на Бразилецот во иднина да биде изведувач на најстрогите казни, а притоа да биде и најдобар стрелец во француската Лига 1 на крај на сезоната