Остин: САД се многу загрижени поради насилството на еврејските доселеници на Западниот Брег

САД се „особено загрижени“ поради неодамнешното насилство од страна на еврејските доселеници на Западниот Брег, изјави денеска американскиот секретар за одбрана Лојд Остин на прес-конференција со...