Пресуда за Томислав Лазаров за „Насилствaтa во Центар“

Во скопскиот Кривичен суд денеска треба да биде изречена пресудата за Томислав Лазаров, четвртообвинет во предметот „Насилство во Центар“ на Специjaлното јавно обвинителство. Судијката Татјана Михајловa на...

Почна судењето за Шамарите во Центар,Груевски ги кажа личните податоци

Судијката Татјана Михајлова од Основниот суд Скопје не го одложи денешното рочиште, како што бараше одбраната и го прифати барањето на обвинителката Фатиме Фетаи, која предупреди дека никогаш нема да се соберат сите обвинети