Ердоган не го поддржува влезот на Шведска и Финска во НАТО: „Тие засолнуваат терористички организации“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган рече дека Турција не може да ги поддржи плановите на Шведска и Финска да се приклучат на пактот, бидејќи скандинавските земји...