(ВИДЕО) СДСМ: Скандалозно, за ВМРО-ДПМНЕ Фон дер Лајен е нацист!

Забеганоста, стравот и примитивизмот на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието ги минува сите можни граници. Денеска, од собраниска говорница ВМРО-ДПМНЕ ја нарече претседателката на Европската комисија...