Авионот Антонов превезувал муниција на српска компанија во Бангладеш, загинаа осум членови на екипажот, изјави Стефановиќ

Овој авион ги имаше сите соодветни дозволи, се во согласност со меѓународните прописи, рече Стефановиќ и додаде дека не се точни тврдењата на некои медиумите дека на тој лет се транспортирало оружје...

Српското Собрание во обрач од демонстранти, Вучиќ и Стефановиќ внатре играат шах

Епицентарот на опозициските протести во Белград против актуелниот претседател Александар Вучиќ од пред зградата на РТС се пренесен пред српското Собрание. Зградата на законодавната власт во...