(Видео) Маж почина во водите на Охридското езеро, Филипче го спасувал, но било предоцна

На охридското крајбрежје се случил трагичен настан денеска попладне кога починал средовечен маж. Неофицијално, тој доживеал срцев удар. Безживотното тело на човекот било извадено од водите...