Болницата „Св.Еразмо” во Охрид за прв пат доби неврохируршки микроскоп, пациентите нема да патуваат во Скопје

Болницата „Св. Еразмо“ во Охрид доби неврохируршки микроскоп. Специјалната болница „Св.Еразмо” во Охрид за прв пат доби неврохируршки микроскоп со кој лекарите ќе може да вршат...

Во тек е трансплантација на бубрег од починат донор, експлантирани се коскени ткива

Утрово во осум часот на Клиниката за урологија по раководство на др Сашо Дохчев, започна трансплантацијата на бубрег, откако доцна ноќеска беше направена експлатацијата од починат...

Апел за помош: Животна битка со ракот од 70.000 евра за Ване Михајловски

Михајловски веќе три години се бори со лошата болест, меѓутоа не се предава. Овој месец ќе биде подложен на четврта операција во Хамбург која се надева оти ќе биде успешна и последна. Телесно е исцрпен, но и финансиски, бара морална поддршка и помош за донирање средства

Полициска рација во Италија: Уапсени 334 членови на мафијашката група „Ндрангета“

Меѓу уапсените има адвокати, бизнисмени, функционери на локална власт и судство и поранешен пратеник во италијанскиот парламент од партијата на екс премиерот Силвио Берлускони. За време на операцијата е запленет имот во вредност од 15 милиони евра