С. Кореја печати купони наместо пари, Ким Јонг-ун наредил да се чува секое зрно ориз

Странските медиуми, повикувајќи се на неименувани севернокорејски извори, објавија дека за надминување на економската криза и недостигот на храна, официјален Пјонгјанг почнал со печатење на купони...

Телохранителот на Ашраф Гани тврди дека има и снимки: Екс претседателот избега од Авганистан со полни вреќи пари

Бригадниот генерал Пираз Ата Шарифи, главен телохранител на поранешниот авганистански претседател Ашраф Гани, тврди дека „таткото на нацијата“ избегал од земјата со вреќи во кои имало...

Собраниска расправа за Буџетот

Собранието трет ден одржува општа расправа за дополнетиот ребаланс на Буџетот во кој се вметнати и осумте амандмани усвоени на матичната Комисијата за финансирање и буџет....