Сообраќајот по наместа влажни коловози, непрооден патот меѓу селата Ранковце и Герман поради снег

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани по влажни коловози, на граничните премини без подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...

Состанок на Опсерваторијата за безбедност на патиштата на Западен Балкан

Во организација на Секретаријатот на транспортната заедница, денеска во Скопје ќе биде одржан вториот состанок на Опсерваторијата за безбедност на патиштата на Западен Балкан. На состанокот,...

АМСМ: Сообраќајот по суви коловози, отстранета девијацијата на коловозот меѓу Пресека и Песочан

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози со умерен интензитет надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...

АМСМ: Сообраќајот се одвива непречено, на граничните премини без подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по претежно суви коловози. Интензитетот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини од македонска страна,...

АМСМ: Коловозите се суви, но внимателно зад волан, прилагодете брзина и почитувајте сигнализација

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...

Еве каква е состојбата на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...