Пенс му пиша на Заев: Имате поддршка во овој важен момент за земјата

Потпретседателот на Соединетите Американски Држави, Мајкл Пенс испрати писмо до Премиерот Зоран Заев во кое ја истакнува неговата благодарност за покажаното лидерство во постигнувањето на Договорот...

Потпретседателот на САД зборувал со Ципрас – преговорите да продолжат

Американскиот потпретседател Мајкл Пенс синоќа телефонски разговарал со грчкиот премиер Ципрас, само неколку часа откако Грција го одби предлогот Илинденска Македонија. Од Белата Куќа соопштија дека...