Зеленски му возврати на Пендаровски: Време е ЕУ да донесе важни политички одлуки

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски, упати писмо до претседателот Стево Пендаровски, заблагодарувајќи му се на поддршката за суверенитетот и територијалниот интегритет на Украина и нејзината европска...

Македонски интелектуалци со отворено писмо до гг. Вартоломеј: Нашата црква и народ не се веќе во шизма и раскол!

Група академици, општествени, научни, просветни, здравствени, културни работници во земјава испратија отворнео благодарствено писмо до вселенскиот  патријарх г.г. Вартоломеј за историската одлука донесена неделава. Примањето на...

Азески до Чадеж: Прекините на Коридорот 10 да траат најмногу 24, а не 36 часа

Претседателот на Стопанската комора на Северена Македонија и копретседател на Коморискиот Инвестициски Форум (КИФ), Бранко Азески упати писмо до претседателот на Стопанската комора на Србија и...

ВМРО – ДПМНЕ: Директорите на ЈЗУ со писмото за спас на Филипче си ги спасуваат нивните фотелји

Опозициската партија ВМРО – ДПМНЕ соопшти дека писмото на директорите на јавните здравствени установи за спас на министерот Венко Филипче е писмо за спас на директорските...

Италијанската полиција истражува кој од Франција испратил писмо со три куршуми до папата Франциск

Полицијата во Милано истражува кој испратил писмо со три куршуми до папата Франциск, соопштија денеска италијанските карабинери. Сомнителното писмо вработените го пресретнаа синоќа при сортирање на...