Голеада без победник во Ереван: Шкупи и Пјуник одиграа 3:3

Двоен стрелец за чаирчани беше капитенот Муарем Бајрами во 26. минута и во 60. минута, третиот гол, втор во меч го постигна Дарко Илиески во 43. минута. Ерменците во последните десетина минути успеаја до два гола за реми пред реваншот во Скопје што е закажан за наредниот четврток од 20.30 часот