Бајден и Макрон денеска телефонски ќе разговараат за кризата со „Договорот за подморници“

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ќе разговара со својот американски колега Џо Бајден за кризата што се случи меѓу Париз и Вашингтон поврзана со раскинатиот договор...