За шефот: Лестер го освои Кардиф и замина на погреб во Тајланд(Видео)

Лисиците“ во рамки на 11 коло во Премиерлигата славеа во Кардиф над истоимениот домаќин со 1:0. Стрелец на единствениот погодок беше Демарај Греј во 55 минута, момент што фудбалерите го прославија емотивно со истакнување на маичките под дресовите на кои пишуваше „За Вишај“

Попладнево ќе биде погребан Фадил Вокри, ден на жалост во Косово

Вокри не беше почитуван само на фудбалските терени во поранешната држава. Нему му припадна честа да биде и знаменосец на СФРЈ на Зимските олимписки игри во Сараево со 1984 година, во 1987 година беше прогласен за најдобар фудбалер на екс Југославија за чија репрезентација одигра 12 меча во кои постигна шест гола

Au revoir Џони Холидеј

Илјадници обожаватели на францускиот рокер Џони Холидеј, чие вистинско име еЖан Фелипе Леа Смета, ги исполнија улиците на Париз додека поворката со ковчегот до црквата Маделин...