(Видео) Талибанците погубија авганистански комичар кој преку песна и танц ги исмевал преку Тик-Ток

Британски „Дејли Мејл“ објави видео на кое се гледа Назар Мухамед, познат како Каш Зван, во автомобил со вооружени исламистички милитанти. Талибанците го извлекле од неговиот дом,...