Навратилова контра „Би-Би-Си“: Мекинро зема 10 пати повеќе на Вимблдон

Според неа, легендарниот американски тенисер добива 150,000 фунти за ангажманот во британскиот јавен сервис за време на неофицијалното светско тениско првенсво во Лондон за разлика од нејзините 15,000 фунти