Зеленски во Вашингтон, прва посета на странство на украинскиот лидер по руската инвазија

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска е во посета на Вашингтон во своето прво патување во странство откако Русија ја нападна неговата земја во февруари, објавија американските...