Заев: Градиме инклузивно општество во кое лицата со попреченост имаат еднаков пристап за напредок и развој

Преку сеопфатни политики и мулти-институционален пристап градиме инклузивно општество во кое лицата со попреченост имаат еднаков пристап за напредок и развој, објави на својот фејсбук профил...

Османи: Бројот на новозаразени со ковид-19 денеска е уште позагрижувачки

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи на неговиот фејсбук профил објави дека денеска бројот на новодијагностицирани со ковид-19 е уште позагрижувачки и апелира да се почитуваат превентивните...