Британски историчар за потонувањето на воениот брод „Москва“: Ова не и се случило на Русија од 1941 година

Британскиот историчар Еван Маудсли, кој е специјализиран за руската историја и Втората светска војна, за Би-Би-Си изјави дека последен пат руски крстосувач бил потопен пред 81 година,...