Иницијатива на ОО на СДСМ Куманово: Од утре ќе почнат да собираат потписи за Заев да остане лидер на партијата

Мартин Костовски, претседател на општинската организација на СДСМ Куманово, преку својот Фејсбук профил покренува иницијатива за Зоран Заев да остане на претседателската функција во партијата.  Како...

Арсовска собра потписи за градоначалничка трка: За Скопје од нас, за наше Скопје

Независната кандидатка за градоначалничка на Град Скопје, Данела Арсовска вечерва на Фејсбук објави дека ги собрала потребните потписи за нејзината кандидатура. Таа упати благодарност на скопјани...

Иницијативата Зелен хуман град и Ана Петровска ги собраа потребните потписи за локалните избори

Иницијативата Зелен хуман град успеа да ги собере потребните потписи за  независната листа на советници за Град Скопје и за кандидатката за градоначалничка на Скопје Ана...

ДИК: Собрани потписи за четири независни кандидатски листи, рокот е до 30 август во 24 часот

Во подрачните одделенија и канцеларии на Државната изборна комисија (ДИК) заклучно до вчера собрани се потписите за четири независни советнички листи за локалните избори што ќе...

Параноја за лажни бегалски кампови поддржана од ВМРО-ДПМНЕ

Кој стои зад иницијативите против бегалски кампови кои нема да се градат? НОВАТВ разговараше со организаторите и со лицата кои собираа потписи - идентификувавме вработени во општина Аеродром и членови на ВМРО-ДПМНЕ

СДСМ ја достави иницијативата за продолжување на собраниската седница

Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски, денеска до поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски достави 67 потписи како иницијатива за продолжување на конститутивната седница на Собранието....