Спасовски: Вкупно 54 повредени полицајци за време на протестите

Во своето денешно гостување во дебатниот магазин „Click21“ министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, оценувајќи ја ситуацијата околу актуелните протести и придружните инциденти рече дека вкупно...

(Галерија) Вечерашниот биланс од протестите: 47 повредени полицајци и 11 приведени демонстранти

47 повредени полицајци и 11 приведени демонстранти е вечерашниов биланс од протестите пред Собранието кои ескалираа откако помала група учесници почнаа да фрлаат со камења и...