Фудбал: Бод за Евертон кај Сити, 200. првенствен гол на Руни (Видео)

По победничкиот против Стоук во минатиот викенд, англискиот напаѓач повторно стрелец за тимот од „Гудисон парк“, овојпат во ремито (1:1) на „Етихад“ против Манчестер сити во последниот натпревар од второто коло во Премиерлигата