(Во живо) Македонската и српската православна црква на заедничка „Литургија за помирување“ во Белград

Во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград српскиот патријарх Порфириј и архиепископот охридски и македонски Стефан служат архиерејска литургија за воспоставување на „литургиско и канонско општење...

При пренос од дочекот на Фон дер Лајен во Тирана: Блокиран фејсбук профилот на премиерот Рама

Фејсбук-страната на албанскиот премиер Еди Рама денеска е блокирана, откако во Тирана пристигна претседателката на Европската комисија (ЕК), Урсула фон дер Лајен. Страната е блокирана во...